Maść na skręconą kostkę

Witam. Skręciłam kostkę ponad 2 tygodnie temu (17 styczeń) lekarz stwierdził skręcenie i zalecił smarowanie altacetem i opaskę uciskową. teraz po ponad 2 tygodniach noga jest dalej lekko spuchnięta w kostce i siwa pod kostką i przed palcami, mogę normalnie chodzić ale jak ruszam to mi coś strzela w tej kostce. Do lekarza mam wizytę kontrolną dopiero za tydzień, a jestem sportowcem i muszę jak najszybciej wrócić do treningów. Czym mam tą nogę smarować i kiedy mogę zacząć trenować? Czy są jakieś przeciwwskazania do uprawiania sportu po skręceniu kostki? Nie mogę sobie pozwolić, aby dłużej nie ćwiczyć. Jak mogę szybko wrócić do formy? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Wszystko zależy od stopnia skręcenia stawu skokowego. Preparaty w maściach działają najczęściej przeciwzapalnie i przeciwbólowo, ale nie skracają one czasu gojenia poszczególnych elementów stabilizujących staw. Z rozpoczęciem treningów radzę wstrzymać się do kontroli lekarskiej.
Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego