Maść Pimafucort na łupież różowaty

Jakiś czas temu pojawiła mi się plamka z tyłu barku(owalna), później kawałek za pachą i na szyi teraz pojawiają się inne mniejsze(okolice ramion, klatki piersiowej, szyi)czasem swędzą, raz są czerwone raz bledsze, czasem są suche i się troszkę łuszczą...prawdopodobnie to łupież różowaty, dostałam maść pimafucort, ale nie wiem czy mi coś pomoże skoro co chwilę pojawiają się malutkie nowe. Co to może być?

Jeśli to rzeczywiście łupież różowy (Giberta), to maść Pimafucort nie pomoże. Choroba trwa około sześciu tygodni, znika nawet bez leczenia. Nie atakuje narządów wewnętrznych, nie zostawia śladów. Gdyby po tym okresie plamy na skórze były jeszcze obecne, trzeba będzie się zastanowić nad innym rozpoznaniem - kilka chorób wygląda podobnie.