Maść rozgrzewająca na jądra: Czy może doprowadzić do bezpłodności?

Witam. Mam taki problem, nie wiedziałem jak zwiększyć ilość swojej spermy myślałem, że ciepło powoduje zwiększenie jej ilości więc postanowiłem spróbować maści rozgrzewającej i wsmarować ją w jądra. Poszukałem w Internecie na forach ze gorąca kąpiel powoduje bezpłodność, więc jeżeli ta maść rozgrzewająca doprowadziła do ciepła jak gorąca kąpiel, to jestem teraz bezpłodny? Czy to w ogóle jest możliwe, że maść rozgrzewająca doprowadzi do bezpłodności? Nie mam problemów z erekcją, wszystko jest u mnie w porządku, normalnie też jestem w stanie doprowadzić się do wytrysku. Nie mam jednak pojęcia jaka będzie jakość plemników. Czy może być tak, że przez użycie maści rozgrzewającej moje plemniki utracą swoje zdolności a ja stanę się bezpłodny? A może to jednak mit? Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie, maść rozgrzewająca po jednokrotnym jej zastosowaniu nie mogła spowodować u Pana trwałej bezpłodności. Rzeczywiście jednak ciepłe kąpiele, siedzenie przez dłuższy czas w miękkim fotelu oraz wszystkie te sytuacje, w których dochodzi do zwiększenia się temperatury w okolicy krocza powodują obniżenie jakości nasienia. Nie bez powodu jądra znajdują się w worku mosznowym, a nie w jamie brzusznej. Dla ich optymalnej pracy najlepsza jest bowiem temperatura odrobinę niższa od temperatury naszego ciała, najlepiej ok.35°C. Podwyższenie jej może co prawda doprowadzić do zniszczenia lub osłabienia jakości produkowanych plemników, ale proces spermatogenezy będzie zachodził dalej, a nowo wyprodukowane plemniki będą już w pełni zdolne do zapłodnienia komórki jajowej. Aby polepszyć więc jakość swojego nasienia zaleca się panom noszenie luźnej bielizny, unikanie obcisłych spodni oraz zdrowy styl życia. Ilość plemników w spermie będzie też większa jeśli jądra mają czas na ich wyprodukowanie. Jedno lub dwudniowa abstynencja seksualna może więc poprawić jakość nasienia.