Maść z arniki na regenerację pajączków

Dzień dobry, czy mogłabym tutaj uzyskać odpowiedź na pytanie dotyczące skuteczności maści z arniki? Mianowicie czy arnika a dokładnie maść z arniki jest skuteczna w regeneracji pajączków na nogach albo śladów po usuwaniu pajączków? Mam za sobą zabieg usuwania pajączków na nogach i pozostały na nich delikatne ślady. Czytałam opinie w internecie na temat maści z arniki i wiele osób twierdzi, że jest to skuteczny środek. Ja jednak wolałabym jej nie stosować bez konsultacji z lekarzem. Czy maść z arniki powoduje jakieś negatywne efekty uboczne, przez które lepiej jej nie stosować? Czy może powodować obrzęki, zaczerwienienia albo inne negatywne skutki? Czy w końcu jest szansa, że maść z arniki pomoże na ślady po usuwaniu pajączków? Zależy mi mocno na estetycznym wyglądzie ciała, jestem młoda i nie chciałabym żeby ślady pozostały na moich nogach na zawsze. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i wszystkie informacje.

Stosowanie maści z arniką na zmiany po zamykaniu pajączków jest dobrym pomysłem, natomiast nie usunie ona istniejących popękanych naczynek( w tym celu polecam serię zabiegów laserowych - Fotona, CynoSure, Gemini).

Witam
Bardzo często polecamy miejscowe stosowanie preparatów Arniki po skleroterapii i zabiegach laserowych. Działa ona przeciwzapalnie i wspomaga gojenie. Niestety samo jej stosowanie nie zlikwiduje pajączków.