Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Maści ze sterydami

Dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytanie od Pana Tomasza Stawskiego. Mam jeszcze prośbę, napisał Pan, że "Najczęściej stosuje się w takim przypadku maści zawierające antybiotyk ze sterydem" - czy może Pan podać jakieś to są maści (te na receptę) oraz "maść lub krem ze sterydem" (te na receptę i bez recepty). Dziękuję. Grzegorz B.

MĘŻCZYZNA, 5 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Przykładowe nazwy maści zawierające steryd i antybiotyk: Triderm (betametazon (steryd) + gentamycyna (Antybiotyk) + klotrimazol (lek przeciwgrzybiczy)); Lorinden N (flumetazon + neomycyna), Pimafucort (neomycyna +hydrokortyzon + natamycyna); Mecortolon N (neomycyna + prednizolon); Betnovate N (neomycyna + betametazon); Bedicort G, Belogent, Diprogenta (betametazon + gentamycyna); Dexamytrex (deksametazon + gentamycyna). Wszystkie preparaty dostępne są na receptę. Maści/kremy sterydowe to: Hydrokortizon (bez recepty). Na receptę: Laticort, Locoid (hydrokortyzon); Beloderm, Diprolene, Kuterid (betametazon); Dexafree, Dexamethason, Dexapolcort (deksametazon). Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy