Maska do długich i kręconych włosów, które się plączą

jaka maske wybrac do wlosow kreconych dlugich bardzo suchych na wierzchu i badzo sie placza

Dzień dobry,

Pielęgnacja włosów długich i kręconych nie jest łatwa. Wynika to choćby z faktu, iż włos kręcony ma inną budowę niż prosty. Warto zacząć od prawidłowego ich mycia. Należy to robić delikatnie, ponieważ włos w miejscu skrętu jest cieńszy - przez co łatwiej go uszkodzić. Korzystamy w tym celu z letniej wody a na sam koniec warto spłukać je jeszcze zimną wodą - by zamknąć łuski. Następnie można łagodnie osuszyć je ręcznikiem. Co do kosmetyków warto postawić przede wszystkim na nawilżenie i szukać w produktach wyciągów roślinnych - oleju z jojoby, awokado, masła shea czy aloesu.
Ponadto warto od czasu do czasu udać się na profesjonalny zabieg nawilżający do salonu fryzjerskiego.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska