Masturbacja a brak wzwodu podczas stosunku i ból jader

Witam mam taki problem od 8 lat się masturbowałem aż do chwili gdy poznałem pewną dziewczynę, chcieliśmy się zbliżyć ale nie miałem wzwodu i opad. Przestałem się masturbować od tego czasu i po kilku dniach tego nie robienia odczuwam silny ból w jadrach czasami ciężko mi się chodzi i siedzi.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie to że twój członek nie może osiągnąć wzwodu możesl być spowodowane brakiem odpowiedzi stymulacji którą wyłączyłeś się podczas masturbacji. Ból w kroczu który odczuwasz to dość poważna sprawa . Przyczyny takiej sytuacji może być wiele , między innymi skręt powrózka nasiennego . Warto udać się do lekarza by ten po bezpośrednim badaniu ocenił stan i ze sobą odpowiednie leczenie .

Gdy mężczyzna podnieca się, a nie pozwala sobie na wytrysk nasienia
( stosunek, masturbacja) - to dochodzi do przekrwienia i objawia się
to bolesnością. Objawy ustępują samoistnie zwykle po kilku godzinach.
Oczywiście w wypadku nawrotów podnieceń bez wytrysku -
bolesność wraca.
I tak może być przez wiele dni...
W krajach anglosaskich nazywa się to popularnie "blue balls"...
U części mężczyzn działa mechanizm "zmaz nocnych", są to
samoistne wytryski w czasie snu. Objaw obserwowany jest też niekiedy w dzień.
Warto zaznaczyć, że nagły b.silny ból okolicy jądra wskazuje na potrzebę
szybkiej konsultacji chirurga, tzw. "skręt jądra".
Także utrzymujące się mniejsze bolesności jądra, a także wszelkie asymetrię anatomiczne dotykowe, np. powiększenie jądra, wyczuwalny guzek - wymagają konsultacji chirurga, najlepiej urologa chirurga. Warto obserwować dotykowo swoje gonady.
A problemy z erekcją przy inicjacji po wieloletniej masturbacji bywają
często. I mają prawo...
Jeżeli utrzymywałyby się, to wizyta u lekarza-seksuologa.
Ale przede wszystkim należy zachować spokój, większa część par radzi sobie bez seksuologa. Pozdrawiam.