Masturbacja a kondycja członka

Witam. Mam 20 lat, od paru lat masturbuję się, często kilka razy w tygodniu, oglądając filmy porno. Jeszcze 3 lata temu mój penis był podczas wzwodu dłuższy. Miał ponad 15 cm, napletek zsuwał się z żołędzi za każdym razem, a penis był twardy. Obecnie, zarówno podczas masturbacji, jak i zbliżenia z partnerką, jest jakby mniejszy i trochę bardziej miękki. Mierząc, osiąga ledwo 12, 13 cm, czasem nawet mniej, napletek zostaje cały na żołędzi, jest to cień tego mocnego, prężnego wzwodu sprzed paru lat. Mierzę w identyczny sposób, nie ma mowy o pomyłce, z resztą widać znaczną różnice. Bardzo proszę o pomoc, czy mógłbym odzyskać dawną sprawność i długość podczas wzwodu? Czego wynikiem może być taka spora różnica w wielkości wzwodu? Studiuję medycynę i od dawna nurtuje mnie, jak to się stało... Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

długość i twardość penisa jest związana głównie ze stopniem podniecenia i tym samym pobudzenia nerwowego naczyń jamistych. Siła erekcji w Pana wieku jest raczej niezależna od czynników chorobowych. Być może ciężkie studia i inne, stresujące sytuacje odbijają się na Pana życiu poprzez osłabienie erekcji. Myślę, że z czasem odzyska Pan "wigor". Zwłaszcza, jeżeli poprawi się Pana sytuacja osobista i ograniczy Pan masturbację.