Masturbacja a orgazm z partnerką

Witam! Ja i mój partner mamy po 37 lat. Mój partner na samym początku naszej znajomości przyznał mi się, że jest po dwóch zabiegach stulejki, bo pierwszy zabieg był nieudany. Powiedział mi również, że jego członek jest niewrażliwy na jakiekolwiek bodźce stosowane przeze mnie. Gdy zaczęliśmy się kochać, mój partner podczas naszej 5-miesięcznej znajomości osiągnął orgazm tylko 6 razy. Czasami jego członek robi się miękki i klapnie, wtedy nadrabia seks rękami. Przyznał mi się także, że zanim mnie poznał, masturbował się kilka razy w tygodniu, nie wiem czy to ma jakiś wpływ na osiągnięcie orgazmu. 8 lat temu miał dziewczynę i z nią dochodził, aż podobno gumka pękała. Ja byłam u ginekologa, który powiedział mi, że mam długą pochwę, bardzo dobrą do rodzenia dzieci, a mój partner ma małego członka. Jestem także osobą o zaokrąglonych kształtach, chociaż nie grubą, z lekką nadwagą. Jestem smutna, bo z powodu nieosiągania przez niego orgazmu chce się ze mną rozstać i poszukać innej partnerki, z którą dojdzie do orgazmu. Chciałam się zapytać, czy przez 8 lat masturbacji mogła ona wpłynąć na orgazm mojego partnera lub jest także inna przyczyna, która jest związana z moją lekką nadwagą lub pochwą? Dziękuję i czekam niecierpliwie na odpowiedź.

Witam serdecznie!

Niewątpliwie nadmierna masturbacja może doprowadzić do uwrażliwienia członka na jedynie jeden bodziec dotykowy. Mężczyźni nieposiadający stałych kontaktów z kobietami, rozładowujący napięcie seksualne jedynie poprzez masturbację zdecydowanie częściej mają problemy ze wzwodem w kolejnych latach. Podejrzenie to jest tym bardziej prawdopodobne, iż tak jak Pani napisała, w zdecydowanej większości przypadków partner po zakończeniu stosunku dalej się onanizuje.

Myślę, że Pani wygląd nie ma tu znaczenia. Rozumiem, że niewielkie krągłości są Pani kompleksem. Wydaje mi się jednak, że nie stanowią one problemu dla Pani partnera.

W obecnej sytuacji wskazana byłaby szczera rozmowa z partnerem, który osobiście wypowie się na temat Pani atrakcyjności. Warto również skłonić partnera do odpowiedzi na pytanie o masturbację. Jeżeli oprócz zbliżeń onanizuje się pod Pani nieobecność to niestety, ale problem nadal się będzie utrzymywał. Zmiana partnerki nic tu nie pomoże. Powinna się Pani jednak zastanowić, czy warto być w związku z mężczyzną, który stawia Państwa związek na włosku, jedynie przez problem z osiąganiem wzwodu.

Jeżeli partner przyzna się do stałej masturbacji, wskazana będzie wizyta u seksuologa.

Pozdrawiam