Masturbacja a poziom masturbacji

Witam . Podobno trzeba się masturbować raz w tyg żeby podtrzymać testosteron .. inaczej gdy się tego nie robi mogą być jakieś wady genetyczne np . ? jeśli to prawda. to jeśli uprawia się z partnerem seks to na tym samym polega . i utrzymuję się ten poziom tego testosteronu ?

Dzień dobry!

Rzeczywiście, regularne współżycie wiąże się z utrzymaniem poziomu testosteronu. Nie jest ono jednak dla niego kluczowe ani wystarczające.
Jeśli ktoś ma zaburzenia hormonalne (m.in. spadek poziomu testosteronu i innych hormonów odpowiedzialnych za poziom libido i sprawność seksualną) nie jest możliwe "wyleczenie" poprzez masturbację czy uprawianie seksu.
Podobnie, nie istnieją normy ani nakazy, jak często należy masturbować się lub współżyć. U zdrowej osoby nawet dłuższa przerwa w aktywności seksualnej nie wywoła zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam!