Masturbacja a problemy z erekcją podczas stosunku

Witam, Jestem mężczyzną i mam 29 lat. Od ok 7 lat czesto się masturbuję (min. raz dziennie zdaża się że wielokrotnie w ciągu dnia) podczas ostatnich dwóch stosunków z kobietą czułem zdecydowany luz i erekcja opadła podczas stosunku. Czy jest to wynikiem częstej masturbacji? czy ograniczenie masturbacji rozwiąże problem i ostatnie pytanie czy jeśli wystarczy oraniczyć masturbację do 0 po jakim czasie powinno wrócić ewentualnie wszystko do normy ??

Optymalnym wyjściem byłaby wizyta u lekarza seksuologa, żeby On pokierował postępowaniem.
Obawiam się, że sam będzie się Pan bezradnie borykał, a czas leci...
W Warszawie szczęśliwie są tacy lekarze.
Pozdrawiam. JW, Poznań.