Masturbacja a problemy z seksem

Witam.Jestem z dziewczyna 2lata zawsze strasznie mnie pociagała.lecz nie chciala uprawiac seksu.sam masturbowalem sie az pewnego dnia zastapila mnie w tym .lecz nie mialem pelnego zwodu i ciezko bylo dojsc.odlozylem masturbacje na jakis czas i gdy ona robila to bylo lepiej .ostatnio nie bylo okazji by ona to robila to znow ja sam(msc.)gdy natrafila sie okazja chcielismy uprawiac seks analny mialem 70 % zwodu ale nie czulem jakiejs przyjemnosci.to stres?. czy przez masturbacje jestem impotentem?

Dzień dobry.

Z opisu nie wynika, by był Pan impotentem. Jednorazowe niepowodzenie nie uprawnia do wyciągania tego rodzaju wniosków. Można jednak sądzić, że dziewczyna "służy" Panu jako swoisty "masturbator", dzięki któremu zaspokaja się Pan seksualnie. "Uprawianie" natomiast seksu (analnego również) wymaga nie tylko skupienia się na sobie, ale i na partnerce, do czego prawdopodobnie nie jest Pan przyzwyczajony (tak przynajmniej wynika z Pana postu). Dodać też trzeba, że seks analny nie jest "naturalnym" sposobem współżycia - i jako taki raczej nie nadaje się do seksualnego debiutu.
Konkludując - jeżeli nauczy się Pan, że kontakty seksualne służą zasadniczo pogłębieniu relacji, zwiększeniu intymności w związku, któremu towarzyszy nieodłącznie podzielenie uwagi między siebie i partnerkę, Pańskie problemy powinny samoistnie ustąpić.

Pozdrawiam.