Masturbacja a seks - dlaczego nie mogę osiągnąć orgazmu?

Jestem mężczyzną, 23 lata. Masturbowałem się kilka razy dziennie (4-5) i obecnie nie mogę osiągnąć orgazmu przy normalnym stosunku. Osiągam wzwód, czuję pewne bodźce, jednak nie są one na tyle silne, by mnie doprowadzić do szczytowania. Czy to jest wynik masturbacji i przyzwyczajeń? Masturbowałem się zawsze na krześle, uginając członek lekko między ściśnięte uda. Teraz brakuje mi tej silnej masturbacji. Czy jeśli powstrzymam się od samozaspokojenia to znowu mój penis wróci do normy i zacznę osiągać orgazm w czasie stosunku? Bardzo proszę o odpowiedź! Dziękuję! Nie znalazłem jednak dokładnej odpowiedzi na ten problem na portalu.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Masturbacja jako forma zaspokojenia swojej potrzeby seksualnej staje się niepokojąca wtedy, kiedy staje się dominującą formą aktywności seksualnej. W Pana przypadku, kiedy możliwe jest współżycie z partnerką, praktykowanie masturbacji zamiast stosunków należałoby uznać za problem. W opisywanej sytuacji niezupełnie tak jest. Mimo chęci współżycia, bodźce seksualne, które mają wpływ na Pana reakcje nie są na tyle silne, aby doprowadzić do orgazmu, a częsta masturbacja wydaje się być tego przyczyną. Prawdopodobnie utrwalił się bowiem u Pana pewien wzorzec odpowiedzi seksualnej, wzmacniany przez lata, który teraz trudno będzie wyeliminować. Ograniczenie masturbacji, a najlepiej całkowite jej odstawienie wydaje się być jednak jedyną drogą do poprawy sytuacji. Wzrastające napięcie seksualne znajdzie wtedy bowiem jedyne ujście w normalnym współżyciu. Warto porozmawiać o tym problemie z partnerką i wspólnie ustalić, jak możecie sobie nawzajem pomóc. Jeśli problem będzie się jednak utrzymywał wskazana może być konsultacja z lekarzem seksuologiem.
Pozdrawiam.