Masturbacja a trudności w osiąganiu orgazmu

Mam 18 lat, przez 3 lata masturbowałem się po 2-3 razy dziennie. Od kiedy jestem w związku przestałem całkowicie masturbację jednak teraz mam zaburzenie wzwodu i nie dochodzę do orgazmu podczas pieszczot z partnerką. Nie mam żadnych problmemów uczuciowych lub emocnjonalnych z powodu masturbacji, jedynym skutkiem jest właśnie ED. Czy po wizycie u seksuologa możliwe jest wyleczenie tych problemów czy pozostaną już one na zawsze ?

Witam,

pierwszą i podstawową sprawą o jakiej można powiedzieć na podstawie Pana wpisu to nastawienie. Im więcej mamy obaw, tym większe prawdopodobieństwo niepowodzeń. Tak działa nasz umysł: im intensywniej wyobrażamy sobie to, co może pójść nie tak, tym bardziej to pójdzie nie tak. Dysfunkcja erekcji może być związana z wieloma czynnikami: zmianą zachowań seksualnych, do których Pan nie przywykł; obawy związane z kontaktami seksualnymi z partnerką; obawy związane z dotychczasowymi niepowodzeniami. Najprawdopodobniej jest to mieszanka wszystkich powyższych czynników.

Podczas kolejnych kontaktów, jeśli Pan potrafi, proszę nie obciążać się myśleniem o niepowodzeniach i obawach. Warto skupić się na aktualnej sytuacji a nie przeszłości. Jeśli nie będzie to możliwe, rzeczywiści przydatna może się okazać wizyta u seksuologa. Pomoże on zrozumieć Panu naturę występującego problemu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Witam
Wizyta u seksuologa jest jak najbardziej wskazana i nie powinien pan być tak krytyczny w stosunku do siebie. To jest sytuacja zdarzająca się wielu młodym mężczyznom, zwłaszcza tym , którzy odstawili masturbację i są krótko w związku.
Pozdrawiam