Masturbacja a współżycie

Mam 21 lat, od kilku lat się masturbuje. Poznałem dziewczynę którą kocham i bardzo pragnę psychicznie bo fizycznie mam problem z erekcją. Czy powodem jest masturbacja? Problemów z porannym wzwodem nie mam, a więc nie wiem co się ze mną dziej. Czy to z powodu kilkuletniej masturbacji???? Pomóżcie
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Istotnie, nadmierna masturbacja może być przyczyną kłopotów z osiągnięciem wzwodu w trakcie stosunku. Ma to związek z uzależnieniem od takiej właśnie formy stymulacji i obniżeniem progu wrażliwości na bodźce.

Najczęściej, ograniczenie samozaspakajania prowadzi do samoistnego ustąpienia zaburzeń.
Oczywiście, inną możliwą przyczyną jest powszechnie występująca obawa przed podjęciem współżycia i rezultatem zbliżenia, co jest właściwe zwłaszcza u młodych mężczyzn.
Pozdrawiam.