Masturbacja co drugi dzień u 14-latka

Witam. Mam 14 lat (we wrześniu 15) i masturbuję się co 2 dni. Mniej więcej od roku. Próbowałem z tym walczyć ale nie zawsze się to udawało. Martwię się czy to może mi zaszkodzić. Czy w moim wieku to normalne ? Także oglądam filmy porno. I martwię się tym bo nie wiem czy wszystko ze mną w porządku. Pozdrawiam serdecznie. Jestem chłopakiem :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Masturbacja sama w sobie nie jest niczym groźnym dla organizmu. Jesteś chłopakiem w okresie dojrzewania, burzy hormonalnej i prawdopodobnie z tego wynika twoje zapotrzebowanie na onanizm. Inna kwestią jest uzależnienie od filmow pornograficznych. Często postacie, czynności, sytuacje przedstawiane w tego typu produkcjach są nierealne i nie mają nic wspólnego z codziennym życiem. Watro o tym pamiętać, ponieważ jeżeli nie już to z pewnością za jakiś czas będziesz poszukiwał partnerki i może się to dla Ciebie okazać dużym zaskoczeniem.