Masturbacja: co gdy nie odczuwam przyjemności?

Witam.  Mam 16 lat i choć parę razy próbowałam się masturbować, to nie odczuwałam jakiejś większej przyjemności, nie mówiąc już o doświadczeniu orgazmu. Do tego widząc jakiekolwiek sceny erotyczne, nie czuję zbytniego podniecenia. Właściwie nie zbyt się tym teraz przejmuję, bo do współżycia mi nie spieszno i nawet jeśli podczas masturbacji odczuwałabym rozkosz, raczej unikałabym jej ze względu na moją wiarę. Martwię się jednak, patrząc na moich rówieśników i równieśniczki masturbujących się i oglądających filmy pornograficzne 24/7. Ja nigdy w życiu nie dostałam orgazmu. Boję się, że to może mieć wpływ na moje przyszłe czerpanie przyjemności z seksu. Czy to normalne? I czy masturbacja przynosi jakieś korzyści? Powinnam spróbować się jej nauczyć, czy to bez różnicy dla mojej przyszłej seksualności?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Masturbacja jest formą rozładowywania napięcia seksualnego. Nie każdy odczuwa konieczność masturbacji, jeśli nie czujesz potrzeby rozładowania napięcia seksualnego, to nie ma sensu, abyś podejmowała próby osiągnięcia za wszelką cenę satysfakcji seksualnej. Każdy inaczej przeżywa swoją seksualność i nie powinnaś sugerować się sugestiami rówieśników. Masturbacja nie przynosi realnych korzyści zdrowotnych ani emocjnalnych poza oczywiście rozładowaniem napięcia.

Przyszłe współżycie seksualne powinno być świadome i dojrzałe, obecne doznania nie wyznaczają jeszcze jakości doznań w przyszłości. Jeśli w tej chwili nie interesuje Cię ta sfera życia, to nie ma powodów do niepokoju, każdy dojrzewa do aktywności seksualnej w innym czasie.

Redakcja abcZdrowie.pl