Masturbacja i biała krosta na napletku

Mam 23 lata. I mam następujące pytania: 1) W ostatnim czasie masturbowałem się przez długi czas (jakieś 5 dni temu). Nie pamiętam dokładnie, ale około 3 godzin. Mój członek bardzo mi spóchł po niej, nie odczuwałem żadnego bólu. Następnego dnia wszystko już wróciło do normy. Przeczytałem przypadkowo gdzieś na forum, że jeśli występuję wzwód ponad 4 godziny, może doprowadzić to do uszkodzenia członka. Czy opisujący swój ostatni problem powinien skłonić mnie do wizyty u lekarza? 2) Od ok. 2 miesięcy na napletku pojawiła mi się mała biała krosta - niewielkie zgrubienie (ok. 2 mm), nie jest boląca, nie próbowałem też jej wyciskać. W trakcie wzwodu jest szczególniie bardzo widoczna. Nie jest to według mnie jakaś zmiana ropna. Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Pójść z tym problemem do dematologa, urologa czy po prostu nie przejmować się tym? Nie wynika to na pewno z braku higieny, ponieważ dbam o to regularnie. 3) Czy w moim wieku powinno się chodzić na jakieś badania kontrolne do urologa? Dodam, że w dzieciństwie miałem stulejkę i byłem operowany. Ale według mnie jest wszystko OK. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

radzę unikać zbyt długich masturbacji. Jeżeli opuchlizna ustąpiła (prawdopodobnie miejscowe podrażnienie), dba Pan o higienę i nie ma Pan dalszych problemów ze wzwodem, to wizyta u urologa nie jest konieczna. Natomiast to, że teraz nie trzeba, nie znaczy, że kiedyś mógłby Pan przesadzić. Dlatego jeszcze raz proszę unikać zbyt długich masturbacji.

Niestety nie widząc krostki nie mogę Panu odpowiedzieć, czym ona jest. Jeżeli nie zniknie ona w ciągu kilku dni, proszę udać się z tym do dermatologa.

W wieku 23 lat nie potrzeby chodzić na badania kontrolne do urologa. Natomiast do takiej wizyty powinny Pana skłonić dolegliwości ze strony układu moczowego, zaburzenia wzwodu, a przede wszystkim niepokojące zmiany w jądrach (bolesność, zmiana w badaniu palpacyjnym itd.), ponieważ wiek 20-25 lat to szczyt zachorowalności na nowotwory jąder.