Masturbacja i przedwczesny wytrysk. To niepokojący objaw?

Szanowny Panie Doktorze, od kilku lat jestem uzależniony od masturbacji, lecz przez ostatni miesiąc udało mi się powstrzymywać, jednak gdy po takiej przerwie znowu to zacząłem robić, pojawiły się przedwczesne wytryski. Co jest tego powodem i czy ten problem jest poważny? Nigdy wcześniej nic takiego nie miało miejsca.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nadmierna masturbacja może powodować zaburzenia prawidłowych reakcji seksualnych.
Epizodycznie, przerwa w aktywności seksualnej może powodować również właśnie dolegliwość w postaci przedwczesnego wytrysku. Jej przyczynę stanowić może także nadmiar sytuacji stresujących, problemy osobiste, nerwowa atmosfera itp.

Proszę więc m.in. zadbać o komfort życia prywatnego, eliminację nerwowych sytuacji oraz ograniczenie samodzielnego zaspokajania popędu płciowego.

Pozdrawiam