Masturbacja: jak rozwiązać problem braku orgazmu podczas stosunku?

Witam, jestem młodą kobietą. Masturbuję się mniej więcej od 13 roku życia ciągle w tej samej pozycji. Współżycie z moim obecnym partnerem określam jako bardzo ciekawe i satysfakcjonujące. Mam tylko jeden problem: orgazm osiągam tylko przy masturbacji. Chciałabym szczytować także przy stosunku. Wydaje mi się, że mam jakby wczytane zachowania do osiągnięcia orgazmu (masturbacja). Jak powinnam "ćwiczyć", żeby osiągnąć orgazm w innych pozycjach? Kilkakrotonie próbowałam masturbować się w inny sposób, ale nie przynosi to rezultatów.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji problem może wynikać z wyuczonego sposobu osiągania orgazmu (poprzez masturbację). Jest szczególnie łatwe, jeśli masturbacja dotyczy tylko łechtaczki.

Aby nauczyć się osiągać orgazm w trakcie współżycia płciowego, wskazane jest zaprzestanie masturbacji i pozostanie przy stosunku płciowym jako jedynej formie aktywności seksualnej. Wówczas napięcie seksualne będzie większe i wydaje się, że osiągnięcie satysfkacji może być łatwiejsze. Proces może trwać długo, ale warto skupić się na pozycji/pozycjach, w kórych stymulacja pochwy jest najprzyjemniejsza. Można dołączyć na początku element dodatkowej stymulacji łechtaczki w odpowiednich pozycjach seksualnych.
Warto wiedzieć, że orgazm pochwowy jest nieco trudniejszy do osiągnięcia przez większość kobiet. Nie należy się zniechęcać, to od Państwa zależy, w jaki sposób osiągniecie satysfakcję seksualną. Nie ma konkretnych sposobów, które w tej sytuacji dadzą 100% efekt.

Redakcja abcZdrowie.pl