Masturbacja od młodych lat i problemy z orgazmem

Witam, Mój problem polega na tym ze od mlodych lat sie masturbowalem (dzień w dzień po 2-3 razy dziennie i tak 2-3 lata) i teraz w doroslym zyciu za nic w swiecie nie moge osiagnac orgazmu wytrysku podczas stosunku czy robienia lodzika przez partnerke. jedynie wtedy dochodze jak sam sie masturbuje . Czytałem że to moze być nawyk masturbacyjny. Czy moz na to wyleczyć (ten nawyk) i czy takie coś może zajmować dużo czasu? Ja już od tygodnia powstrzymuję sie od masturbacji ;)

Witam
Można zmienić, ale to będzie wymagało wielu zmian. Najczęściej zalecana jest terapia seksualna pary. Prosze się zgłosić do seksuologa w celu dokładnej diagnozy i planu terapii.
Pozdrawiam B.K.

Dzień dobry.

Wygląda na to, że się Pan uwarunkował na masturbację, dlatego też nie jest Pan w stanie osiągnąć satysfakcji podczas kontaktów z partnerką.
Sugerowałbym konsultację u seksuologa, po której będzie Pan mógł uzyskać informacje czy pełne wyleczenie będzie możliwe i jak długo będzie trwało.
Dodam, że koncepcja powstrzymywania się od masturbacji jest zdecydowanie słuszna.

Pozdrawiam.