Masturbacja podczas oglądania fimów porno a obawa przed zmianą orientacji seksualnej

Za dziewczynami zaczalem sie ogladac w wieku 10 lat. Wtedy tez zaczalem przygode z masturbacja. Od tamtego czasu miałem ok 7 partnerek seksualnych. Pewnego razu, jakos 2 lata temu (mam teraz 25 lat) odpalilem przez przypadek gej porno i podniecilo mnie to. Doszedlem szybciej niz zawsze. Wtedy wpadlem w dolek. Zaczalem sie bać, że stane sie gejem. Obsesyjnie zaczalem patrzec na facetow i czulem do nich lęk i napięcie, gdy wydawal sie atrakcyjny. Do 23 roku zycia nie przeszlo mi nawet to przez mys

Dzień dobry!

Orientacja seksualna nie może się nagle sama zmienić, ani nie możemy też celowo zmienić cudzej orientacji. Być może jest Pan osobą heteroseksualną, która incydentalnie podnieciła się przy pornografii homoseksualnej. To zdarza się wielu ludziom i nie świadczy o orientacji homoseksualnej. Wiele osób można również określić jako biseksualne - jednak z przewagą heteroseksualności. W takiej sytuacji fantazje homoseksualne zdarzają się incydentalnie, a przeważają związki i stosunki heteroseksualne.

Pozdrawiam!

Takie sytuacje mają prawo się zdarzyć. Człowiek nie jest w 100% heteroseksualny, ani osoby homoseksualne nie są w 100% homoseksualne. Tacy jesteśmy...
Należy unikać nieakceptowanych przez siebie sytuacji seksualnych, aby nie generować stresu, wątpliwości...
Warto podkreślić, że orientacji nie można zmienić "wolicjonalnie".
Orientacja nie jest jednak czymś bardzo stałym u niektórych.
Stopień biseksualności może się zmieniać w czasie życia.
Podsumowując, nie ma powodu do niepokoju, jednak powinno się preferować kontakty w diadzie, zamiast pornografii i masturbacji.
Masturbacja i pornografia to aktywności zastępcze, nieoptymalne dla dorosłego i dojrzałego emocjonalnie mężczyzny.Powinny być w znacznej mniejszości w stosunku do seksu w parze.
Pozdrawiam Świątecznie. JW

Witam. Może być tak, że jest Pan homoseksualny i o tym nie wiedział a może być tak, ze heteroseksualny a bardzo się boi ze jest gejem. W każdym razie na pewno pisze Pan o lęku co do swojego homoseksualizmu czy lęku przed homoseksualizmem. W zasadzie w przyrodzie jest tak, ze każdy, podkreślam kazdy człowiek ma trochę homoseksualizmu w sobie. Nie ma co się przerażac, za to zachęcałabym do bezpośredniego kontaktu albo z psychologiem na doraźne wizyty albo psychoterapię.
Magdalena Brabec