Masturbacja przed stosunkiem a ryzyko ciąży

Witam.Masturbowałem się kilka godzin przed stosunkiem z kobietą,oczywiście podczas stosunku miałem prezerwatywę na swoich narządach płciowych,jednak nie pomyślałem o higienie ciała przed stosunkiem.Kilka dni temu moja kobieta powiedziała mi że bardzo ją bolą piersi-brodawki.Czy jest jakieś prawdopodobieństwo zajścia w ciąże?Minął prawie miesiąc od stosunku,dodam jeszcze że kochaliśmy się kilka dni po jej miesiączce,z tego co słyszałem są jakieś dni płodne i nie płodne więc to może być istotne.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Dni po miesiączce są potencjalnie płodne (zależy to między innymi od długości i regularności cyklów miesiączkowych) Współżycie podczas tych dni może doprowadzić do ciąży. Prezerwatywa nie jest pewną metodą antykoncepcji.
Ewentualna higiena lub wcześniejsza masturbacja nie mają w tym przypadku znaczenia.
Jeżeli u partnerki nie pojawi się okres w spodziewanym terminie to proszę wykonać test ciążowy.