Masturbacja przy filmach pornograficznych a problemy z orgazmem podczas seksu

Masturbuję się przy filmach pornograficznych. Miałem problem z orgazmem w czasie stosunku z drugą osobą. Czy ograniczenie masturbacji szczególnie przy dodatkowych bodźcach mi pomoże czy już powinienem się skonsultować z seksuologiem?

Dzień dobry!

Jednorazowa trudność podczas kontaktu seksualnego nie świadczy o zaburzenia - zdarza się wszystkim zdrowym ludziom. Szczególnie może to dotyczyć początków życia seksualnego.
Proszę skonsultować się z seksuologiem, jeśli problem będzie trwał i powtarzał się z czasem.

Pozdrawiam!