Masturbacja przy pornografii

Witam jeśli od czasu do czasu masturbuje się przy pornografii to mogę doprowadzić do uzależnienia ? Nie będę miał w przyszłości problemów seksualnych ? I mam taka dolegliwość, że podczas oglądania pornografii bez masturbacji lekko wpływa mi nasienie.

To, że podczas oglądania pornografii bez masturbacji lekko wypływa nasienie mówi o tym, że prawdopodobnie jest Pan silnie podniecony i wydzielina, która się wtedy wydziela to preejakulat. Wydzielanie się preejakulatu podczas silnego podniecenia jest naturalną i prawidłową reakcją ciała.
Pozdrawiam serdecznie,
A.C.

Witam
Masturbacja sama w sobie nie jest zagrożeniem, jeśli natomiast uwarunkuje się pan na bodziec, to znaczy np. przy pornografii i na dodatek będzie to dość często to może dojść do uzależnienia czynnościowego. To czy będzie pan uzależniony, zależy tylko i wyłącznie od pana, a ta dolegliwość jaką pan opisał - "że podczas oglądania pornografii bez masturbacji lekko wpływa mi nasienie " jest wynikiem ogromnego podniecenia i nieodpowiednich technik radzenia sobie z nim. Pozdrawiam