Masturbacja u 19-latka

Witam, mam na imię Tomek i mam 19 lat, mam pytanie odnośnie masturbacji. Pasjonuję się grafiką i ją wykonuję na zlecenie, uczęszczam do technikum, 4 klasa. Masturbuję się codziennie jeden raz, czasami co 2-3 dni. Nie jest tak, że ciągle mam "ciśnienie" tylko dzieje się to zazwyczaj w chwili nudy, kiedy np skoncze projekt bądz przyjde ze szkoły i akurat nikogo nie ma w domu, więc mam trochę czasu. Prowadzę życie towarzyskie,spotykam się ze znajomymi, poznaję wiele dziewczyn, mam też koleżanki.

Lepiej stosować bardziej optymalną aktywność "odstresowującą", np. ćwiczenia fizyczne lub lekturę ksiązek. Pozdrawiam. JW, www.seksuolog.org.pl