Masturbacja u kobiety a brak partnera

Nie mam chłopaka od kilku lat (2-3) .Lecz często mam ochotę na sex , wtedy biorę poduszkę ( twardą ) przykładam ją do miejsca intymnego i zaczynam się "ruchać" (nie wiem jak to inaczej określić) . Po pewnym czasie czuję takie dziwne uczucie, takie mi sie spodobało . Czy to normalne? Proszę o pomoc ! Ala

Proszę się niczym nie niepokoić. Życzę jednak poznania wartościowego chłopaka i udanej, trwałej relacji partnerskiej. Wcale nie jest to łatwe, ale warto być otwartą na wyzwania, nie unikać świata...
Pozdrawiam Noworocznie. JW, seksuologia.org.pl

Dzień dobry!

Jest to masturbacja, która dłuży rozładowaniu Pani napięcia seksualnego.
Jest naturalne, prawidłowe i powszechne, że potrzeby seksualne nie zanikają w okresach, kiedy akurat nie jesteśmy w związku, nie mamy partnera seksualnego.
Istnieją różne sposoby masturbacji. Duża część ludzi preferuje bezpośrednie dotykanie łechtaczki i okolic waginy dłońmi. Jest to dotyk najbardziej podobny do zbliżeń z partnerem. Jeśli przyzwyczajona jest Pani do osiągania orgazmu poprzez zaciskanie ud, ocieranie się o przedmioty czy poruszanie się na poduszce - jest to rodzaj dotyku trudny do odtworzenia podczas klasycznego seksu. Stąd mogą pojawiać się trudności z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku. Wybór sposobu masturbacji zależy jednak od Pani i nie ma potrzeby martwić się na zapas, szczególnie jeśli Pani wcześniejsze, dotychczasowe życie seksualne było udane.

Pozdrawiam!