Masturbacja u nastolatka

Witam, mam 19 lat. Odkąd pamiętam masturbuje się w taki sposób że wkładam penisa miedzy uda i uciskam go ręką aż do momentu wytrysku. Parę razy próbowałem tradycyjnej metody tz. poruszania dłonią w górę i w dół ale nie udało mi się "dojść". Od paru miesięcy bawię się z moją dziewczyną co prawda nie uprawialiśmy jeszcze seksu, ale ona kilka razy się nim bawiła jednak nie udało mi się osiągnąć wtedy pełnego wytrysku, z penisa wydziela się tylko trochę gęstej mazi . Czy jest to problem?

Witam. Masturbacja jest traktowana jako normalne zachowanie pojawiające się na wszystkich etapach życia człowieka, nie ma dowodów na negatywne skutki zdrowotne i psychologiczne jej stosowania. Ważne jest jednak to, by masturbacja polegała na stymulacji penisa, która imituje kopulację. Dzięki stosowaniu takiej metody w przyszłości na ma problemu z osiąganiem orgazmu podczas stosunku.
Stosując od dawna tę niestandardową metodę masturbacji, przyzwyczaił Pan swojego penisa do odczuwania przyjemności pod wpływem ucisku, nie zaś "przesuwania". To jest zapewne powód dlaczego nie osiąga Pan wytrysku podczas stymulacji członka przez Pańską partnerkę. Istnieje zatem ryzyko, ze nie osiągnie Pan także orgazmu podczas stosunku.
W tej sytuacji należy poeksperymentować ze standardową metodą stymulacji członka i spróbować zaniechać uciskania. Można połączyć obie formy stymulacji, proszę jednak pamiętać, że bodźce masturbacyjne powinny być podobne do tych, które dostarczy Panu partnerka podczas stosunku.Warto szczerze porozmawiać ze swoją partnerką o Pana obawach, pragnieniach, celach. Trening powinien uwrażliwić członek na odbieranie przyjemności z "nowego" rodzaju stymulacji. Jeżeli ten trening nie przyniesie oczekiwanych efektów, za ok. pół roku proponuję wybrać się do specjalisty, który pracując z Państwem wskaże odpowiednie formy treningu behawioralnego lub przeprowadzi terapię jeśli przyczyna niepowodzeń tkwi w psychice.

Dzień dobry!

Uwarunkowania masturbacyjne i masturbacja w specyficzny sposób (np. zaciskanie ud, ocieranie się o przedmioty itp.) może być problemem w przyszłym życiu seksualnym. Pojawia się trudność w osiągnięciu orgazmu podczas pieszczot z partnerką lub stosunku genitalnego. Proszę jednak nie nastawiać się negatywnie i dać sobie czas eksperymenty i "trening" z partnerką. Jeśli problem nie będzie osłabiał się i mijał z czasem, proszę skontaktować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!