Masturbacja w okresie dojrzewania

Witam! Czy masturbacja w okresie dojrzewania to coś złego? I ile zajmuje masturbacja w takim okresie bo u mnie przy filmiku porno moge skączyć już po 1 min a z wyobraźnią to trwa dłużej od 1min do 20min

Dzień dobry!

Nie, z punktu widzenia medycy ani psychologii, nie jest to nic złego. Masturbacja jest powszechnym, naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego dla młodzieży oraz dla osób dorosłych, które nie są aktywne seksualne w kontakcie z partnerem/ partnerką.

Zachęcam do ograniczenia masturbacji przy filmach pornograficznych. Masturbacja z wykorzystaniem własnych fantazji, wyobraźni jest bliższa naturalnemu współżyciu. Nadużywanie pornografii (nie musi, ale...) może nieść negatywne konsekwencje w przyszłym życiu seksualnym

Pozdrawiam!