Masturbacja w okresie dojrzewania u mężczyzny

Witam!Moje pytanie odnosi sie do masturbacji w wieku przed i w trakcie dojrzewania.Czy taka codzienna masturbacja , nawet kilka razy w ciagu dnia mogla wplynac na rozwój genitaliów?chodzi mi o jadra oraz penisa.Dlugosc penisa jest w normie ale za to objętość jest jak na moje oko mala w szczytowych momentach dochodzi do 12cm może to przez czesta masturbacje mam slabsze skurcze w penisie i potencja nie jest na tyle silna żeby penis mial wieksza objętość?Mam 23 lata

Witam Pana,

Podejmowanie masturbacji w okresie dojrzewania nie ma wpływu na wielkość genitaliów. Z drugiej strony jednak wielomiesięczny lub wieloletni brak masturbacji u mężczyzny, który nie współzyje, może wpływać szkodliwie na zdrowie seksualne. Może prowadzić to do pewnych zmian inwolucyjnych (zanikowych) na poziomie genitaliów oraz szkodliwie wpływać na funkcjonowanie gruczołu krokowego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Masturbacja nie ma żadnego wpływu na wielkość członka czy jąder. Może mieć za to wpływ na jakość erekcji - np. przy nawyku masturbacji przy niepełnej erekcji.

Pozdrawiam!