Masturbacja w sytuacjach stresowych

"Mam 21 lat. Od dłuższego czasu, od okresu dojrzewania, masturbuję się. Początkowo (gimnazjum, liceum) bardzo często, z oglądaniem pornografii włącznie, często, nie zawsze. Od 15 roku życia jestem w związku z partnerką z którą mam udany seks i od tego czasu zdecydowałem, że zaprzestanę masturbacji. Niestety, zdarzało mi się to(średnio raz na 3msc, albo kilka razy w jednym tygodniu i potem nie), wbrew postanowieniu i bez wiedzy partnerki, w sytuacjach stresowych. Czy mam problem? Warto iść na kon

Witam, zdecydowanie warto znaleźć inne sposoby na rozładowanie sytuacji stresowych niż masturbacja. Polecam np trening relaksacyjny Jacobsona - dostępny w sklepach internetowych. Masturbacja raz na jakiś czas nawet gdy jest się w związku nie stanowi problemu ale jako metoda na stres jest dyskusyjna. Pozdrawiam