Masturbacja w wieku 35-lat

witam Moje pytanie dotyczy masturbacji kobiet. Mam 35 lat, przez długi czas nie mam partnera. Nie chce też puszczać się na prawo i lewo. Czy masturbacja w tym wieku jest czymś dziwnym i nieprawidłowym, cze ze mną coś jest nie tak. Jeśli jest zachowaniem normalnym to jak często można się masturbować , Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję

Częstotliwość reguluje sam organizm. Jeśli używa się czegoś więcej, oprócz wyobraźni i palców, to należy unikać gadgetów "domowych", roślinnych itp.
Bezpieczniej kupić gadget, np. wibrator w dobrym sex-shopie.
W razie potrzeby można dokupić żel nawilżający, np. K-Y żel w aptece.
Do praktyk autoerotycznych należy podchodzić z radością i "luzem", a nie ze wstydem, czy poczuciem winy...
Masturbacyjne poczucie winy jest autodestrukcyjne, ale niestety dość obecne w naszej kulturze...
Chociaż coraz rzadziej, zwłaszcza u młodych.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Masturbacja jest zachowaniem zdrowym, naturalnym i prawidłowym. Ludzie, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, masturbują się przez całe życie - do późnej starości. Jeśli w danym momencie życia nie mamy stałego partnera, masturbacja jest oczywistym i bezpiecznym sposobem rozładowania naturalnego napięcia. Nie istnieje właściwa ani prawidłowa częstotliwość masturbacji. Warto jednak, żeby motywacją do masturbacji było realne napięcie seksualne, potrzeba seksualna, a nie np. nuda czy smutek.

Pozdrawiam!