Masturbuję się i mam kłopot z erekcją

Witam, mam 23 lata, masturbuję się od 14 roku życia. Mam problem ze wzwodem i osłabienia penisa. Jest bardzo słaby, że cięzko mi się podniecić. Odczuwam na grzybku bóle, jakby takie klócie, ciężko mi się wysikać, mam problemy ze stresem, często się denerwuję, ale chodzi mi o jedno - mam słabe jądra i członka. Miałem 2 partnerki i za każdym razem nie udawał mi się seks. Podniecała mnie gra wstępna, ale jak tylko jej zaniechaliśmy, to opadał, a jak wkładałem do pochwy, to seks trwał 5min i opadał też. Nie wiem, co robić. Proszę o poradę.
23 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

zaburzenia erekcji na tle zmian chorobowych dotyczą zazwyczaj populacji mężczyzn powyżej 40. roku życia. Natomiast w Pana wieku dominują zaburzenia na tle psychogennym: stres, niewyspanie, rozkojarzenie, nadmierna masturbacja. Najprawdopodobniej skupianie się na "możliwości porażki" powoduje u Pana osłabienie erekcji w trakcie stosunku. Proszę się więc nie denerwować, rozluźnić i skupić na odczuwaniu przyjemności. Wtedy nie powinno być problemów. Proszę także pamiętać, że masturbacja przyzwyczaja członka do silnych bodźców, przez co seks z kobietą staje się dla niego mniej atrakcyjny - co oczywiście będzie się także objawiało ustępowaniem wzwodu.

Proszę także w przyszłości umieszczać takie pytania na naszym forum impotencji - jest ono poświęcone właśnie zaburzeniom potencji.