Masy białkowe, pojedyncze komórki pęcherzykowe, pojedyncze makrofagi

Witam prosze o odpowiedź jeśli chodzi o biopsje tarczycy rozpoznanie kliniczne:struma nodosa,masy białkowe, pojedyńcze komórki pęcherzykowe, pojedyńcze makrofagi, obraz cytologiczny odpowiada torbieli w wolu guzkowym. Badanie tsh w normie, ft3i ft 4 tez w porzadku, czekam na wizytę do połowy grudnia do endokrynologa, problem u mnie jest taki,że czuję ucisk w gardle, ciężko mi momentami przełykac i oddychac i teraz się zastanawiam czy to właśnie ta tarczyca może mi tak dokuczac??

Małgorzata Panek

Biopsja i wyniki badań hormonalnych potwierdzają rozpoznanie wola guzowatego w eutyreozie tzn. z prawidłową funkcją tarczycy.
Utrudnienia połykania i oddychania mogą być spowodowane obecnością wola.
proszę powiedzieć o swoich dolegliwościach podczas wizyty u endokrynologa.
Pozdrawiam