Masy białkowe w tarczycy w wyniku badania biopsji

Witam! Dostałam wyniki biopsji tarczycy. Oto treść opisu: "Skąpa treść białkowo-krwista, rozsiane, w grupach i w drobnych płatach normotypowe tyreocyty, kilka płatów komórek nabłonkowych o cechach komórek łojowych. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej." Proszę o interpretacje tego wyniku. Badania hormonów w normie miałam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Z opisu wynika, że zmiana nakłuta w czasie biopsji jest zmianą o charakterze łagodnym, tak więc nie jest niepokojąca. W badaniu stwierdzono prawidłowe komórki tarczycy i trochę mas białkowych. Z wynikiem należy teraz udać się do endokrynologa, a on zadecyduje o dalszym postępowaniu. Skoro hormony tarczycy są w normie to możliwe, że nie będzie konieczne żadne leczenie, ale musi o tym zadecydować lekarz prowadzący biorąc pod uwagę wszystkie wykonane do tej pory badania. Pozdrawiam