Masywna uda, płaskie pośladki, tłuszcz odkładający się na bokach

Witam , mam prawie 19 lat , 162 cm wzrostu i waze około 65/68 kg nie wiem dokładnie bo boję sie juz wchodzic na wage. Moim najwiekszym problemem sa masywne uda , płaska pupa , boczki na brzuchu oraz tłuszcz odkładajacy sie na plecach. Mam teraz najwazniejsze pytanie , proszę o szczerość. Czy w miesiąc czasu jedzac 3 x dziennie regularnie , biegając codzienniepoł godz lub pływajac na basenie po poł godziny , nie jesc slodyczy , cukrów , soli .. plus 2 x w tyg cwiczenia w domu da mi efekt 7 kg ?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Nie ma indywidualnych recept.
Jedząc regularnie, super, ale co będzie pani jeść?
Co będzie Pani pić?
Prosze też nie przeadzać z aktywnością fizyczną
Mniej czasami znaczy lepiej.

zapraszam do konsultacji.
pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Bardzo dobrze, że chce Pani wprowadzić zmiany w swoim życiu. W zależności od tego, jaka jest Pani rzeczywista masa ciała 65 czy 68 wskaźnik BMI można różnie interpretować, najpewniej będzie się udać na szczegółową analizę składu ciała, która pokarze poziom m. in. tkanki tłuszczowej. Jednak zawsze warto zmienić swoje nawyki na lepsze. Generalnie radzę trzymać się zasady mniej a częściej tzn. spożywać 4-5 posiłków dziennie zamiast tych trzech. Również rezygnacja z produktów przez Panią wymienionych jest jak najbardziej wskazana, jednak warto też zwrócić uwagę na jakość tych pozostałych. Dieta powinna zawierać pełnowartościowe białko, tłuszcze roślinne oraz węglowodany - najlepiej z produktów jak najmniej przetworzonych. Dodatkowo proszę nie zapominać o owocach, nawadnianiu organizmu wodą mineralną i w szczególności o warzywach.
Aktywność fizyczna i zdrowa dieta pomogą Pani w wymodelowaniu sylwetki z całą pewnością:)
Zdrowe tępo redukcji to około 0,5 do 1 kg na tydzień.

Pozdrawiam