Matka alkoholiczka i strach przed kolejnymi dniami

Moja matka jest alkoholiczką, ojciec nie żyje. Ja jestem studentką spłacam za nią masę długów i próbuję jakoś wiązać koniec z końcem. Jest mi z tym bardzo ciężko, gdyż dla niej najważniejszy jest alkohol nie przejawia żadnej wdzięczności za moją pomoc. Gdyby nie ja prawdopodobnie nie miałaby już dachu nad głową.Czasami mam takie dni że nie chce mi się nawet wstać z łózka, boję się o jutro.Mam chore serce biorę regularnie tabletki.czasami biorę też tabletki na uspokojenie.Gdzie mam szukać pomocy?

Możliwe, że dobrym miejscem do rozpoczęcia poprawy jakości swojego życia jest zadanie sobie pytania, czy chcemy do końca życia brać odpowiedzialność za kogoś, kto przynajmniej w założeniu powinien być odpowiedzialny za nas. Ustalenie pewnej granicy pomocy pomoże nie tylko Pani odpocząć, ale także urealni sytuację Pani matki dzięki czemu może trafi do specjalistycznej poradni odwykowej. Tylko profesjonalna pomoc ma szansę zmienić priorytety Pani matki, a Pani może się tylko "wypalić" próbując.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy Poradnie Leczenia Uzależnień - zazwyczaj w takich Poradniach jest również oferta dla osób współuzależnionych.
Również może to być Poradnia Zdrowia Psychicznego, Por. Psychologiczna - gdzie będzie mogła Pani podjąć leczenie.