Mąż chory na chorobę Parkinsona i oskarżenia o zdradę

moj mąz jest chory na parkinsona .oskarża mnie o zdratę .widzi jak w domu go zdradzam nie mogę spokojnie się wykąpac ,poniewaz słyszy jak kąpie się z gachami ,diabłami co mam z tym zrobic ?

Witam, tego rodzaju zachowania męża są wynikiem postępujących zmian organicznych w obrębie OUN/konsekwencja choroby na którą cierpi maż/ i mają charakter urojeń a więc sądów i spostrzeżeń nie oddających rzeczywistości- nieprawdziwych. Słuchanie tego jest oczywiście bardzo dla Pani przykre, raniące i trudne. Raczej nie uda się Pani uspokoić męża zapewnieniami że to nieprawda. Proszę skonsultować stan męża z lekarzem psychiatrą, dobrze dobrane leki mogą go trochę wyciszyć albo kompletnie zdystansować, puszczać "mino uszu" co mówi mąż rozumiejąc, że to objaw choroby i tak naprawdę kompletnie nie dotyczy Pani.Wiem że to niełatwe, pozdrawiam

Proszę Pani,
Jeśli uważa Pani, że takie funkcjonowanie męża psuje jakość Państwa życia, proszę spróbować konsultacji psychiatrycznej ( dla Pani męża). Jakiś poziom zazdrości i podejrzliwości, jest rzeczą normalną. Z opisu Pani jednak wygląda na to, że te uczucia są również bardzo uciążliwe dla męża, stąd może udało by się skłonić go do konsultacji.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski