Jak poradzić sobie ze zdradą męża z koleżanką z pracy?

W sobote dowiedzialam się,że mój mąż mnie zdradzil. Mamy 2 synów ,jesteśmy 8lat po ślubie i bywały lepsze i gorsze dni.Od maja spotykal sie z koleżanką z pracy,mieli wspólne zainteresowania-sport,ona młoda,zgrabna choć mi też nic nie brakuje. Podejrzewałam coś ale na tyle ufałam mojemu męzowi,że jak o coś zapytałam to perfidnie kłamał(teraz to wiem). Jeździł z nią na wycieczki rowerowe,spotykali się na sex,pisał jej maile ,że kocha i jaka to ona nie jest cudowna i ze jest nieszczęliwy ze mną,natomiast wracał do domu i być wspaniałym kochającym ojcem. Między nami trochę się wtedy nie układało ale nigdy by mi na myśl nie przyszło,że się posunie do zdrady!!! W sobotę powiedział,że jedzie do pracy po czym okazało się,że w niej nie był. Cała noc spłdzic z ta dziewczyna a rano wrocic i ja już wszystko wiedziałam(pisałam z tą dziewczyną na facebooku wiadomości i wszystko mi powiedziała). Ją tez zranił..Widzę,że okazuje skruchę,mówi,że się pogubił i nie umial wyplątać sie z tych kłamstw, że mnie i dzieci kocha i chce być z nami. zgodził się na terapię małżeńską,ciągle przeprasza,mówi,że zrozumiał; co może stracic,ze sobie tego nigdy nie wybaczy. Kocham go bardzo i chcę mu dać szansę ale myęl o tym co z tą dziewczyną robil ,jak ją dotykał,patrzył na nią i co jej mówił mnie niszczy od środka..nie umiem sobie tego poukładał. On twierdzi,że chodziło o sex,o fascynację inną osobą a raczej ,że ona była nim zainteresowana i to wykorzystał ,a ona mówi,ze jej wyznawał miłość itd,już nie wiem w co wierzyć :( Chcę dać nam szansę ale świadomość tego,że znów pojdzie do pracy zobaczy ją,że skoro od maja kłamał to teraz też może mnie dobija. Jestem w fatalnym stanie i nie wiem co robić....

Witam. To bardzo trudne co pani przeżywa i bardzo musi boleć. Sądzę, aby dała sobie pani dużo czasu, nie robiła nic dopóki silne emocje nie opadną. Niech da sobie pani czas na przemyślenie, ale najpierw na emocje. Warto przejść taki okres z psychologiem bądź z psychoterapeutą.
Magdalena Brabec

Podjęcie psychoterapii małżeńskiej jest bardzo dobrym pomysłem. Pomoże zarówno w odbudowaniu poczucia własnej wartości, zaufania i bliskości w relacji, a także poradzeniu sobie z negatywnymi emocjami czy wyrażeniami związanymi ze zdradą. Specjalista wesprze i pomoże pokierować zmianą, która jest konieczna, by w przyszłości radzić sobie z kryzysem czy trudnościami i zapobiegać podobnym sytuacjom.