Mąż jest nerwowy i twierdzi, że ktoś go śledzi

maz twierdzi ze od dwoch miesiecy jest wciaz sledzony nie jezdzimy samochodem bo twierdzi ze wciaz za nim jezdza w sklepie rozglada sie nerwowo i twierdzi ze jest obserwowany co robic jak leczyc?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Objawy o których Pani pisze mogą być symptomem pewnych dysfunkcji psychicznych - zaburzeń urojeniowych. Oczywiście zanim stwierdzimy że tak jest na pewno, należy zweryfikować czy mąż nie ma jakiś problemów w pracy, sąsiedztwie itd. i czy rzeczywiście nie ma powodów do tego by czuć się zagrożony. Jeśli uważa Pani że nie należy zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego, gdzie otrzymacie fachową pomoc.

Dzień dobry!

Najpierw warto porozmawiać o tym, na ile rzeczywiście podejrzenia męża są realne - być może ma uzasadnione podejrzenia, konflikt z kim, problemy w pracy czy finansowe, z powodu których może czuć się zagrożony. Jeśli nie i rozmowa z mężem nie rozjaśni sytuacji, należy zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego - lekarza psychiatry oraz psychologa. Od ich diagnozy zależy, jakie są przyczyny urojeń (jeśli są to urojenia) i jaki rodzaj leczenia należy podjąć.

Pozdrawiam!