Mąż mi nie chce dać rozwodu. Co mam robić?

Nie kocham męża i chcę się z nim rozwieść, ale on mi nie chce dać rozwodu. Mamy dwie córki. Ja chciałabym się związać z kimś, kogo kocham, a nie żyć bez miłości. Już dłużej tak nie mogę. Proszę, pomóżcie mi. Co mam zrobić?

ponad rok temu

Witam!

Warto, aby pamiętała pani, że rozwód jest sytuacją stresującą zarówno dla pani, męża jak i dzieci. Z tej krótkiej informacji, wnioskuję, że podjęła już pani decyzję. Proponowałabym jednak zastanowić się nad sformułowaniem użytym przez panią "bez miłości". Czasami pod taką fasadą kryją się inne powody, które świadomie bądź nie pomijamy.

Proszę pamiętać, że stan zakochania występuje w początkowych etapach znajomości, z czasem przeradza się w szacunek, zaangażowanie, czy zaufanie. Warto sobie postawić pytanie, czy w innym związku będzie potrafiła pani stworzyć bliskie relacje w chwili, gdy pierwsze zauroczenie już minie. Proponowałabym spokojną rozmowę z mężem, być może przedstawienie własnych odczuć przyczyni się do pewnych zmian u partnera.

Pozdrawiam