Mąż mnie zdraził - nie chę się z nim kochać. Czy potrzebuję pomocy specjalisty?

Mam 32 lata, jestem kobietą. Mąż zdradził mnie z prostytutką, sam mi powiedział, chciał zobaczyć jak to jest z inną - byłam pierwszą partnerką seksualną, ja miałam wcześniej partnerów. Po zdradzie miałam ochotę na seks, dużą ochotę, nawet bardzo dużą i mogłam się kochać, ale gdy było po miałam wyrzuty do siebie, że tego chcę. Teraz mija 6 miesięcy po zdradzie, o seksie nie ma mowy. Bardzo lubię się kochać i mam potrzeby, ale wolę masturbację niż seks z mężem - ja nie czuję, że on mnie pragnie, że chce – wiem, że ma ochotę na seks, ale nie koniecznie ze mną. On mówi, że to bzdura, że kocha i pragnie. Czy ze mną jest coś nie tak? Chcę by mnie pragnął, a gdy mi to mówi czuję się wściekła, bo kłamie. Gdy nie mówi – czuję, że w ogóle nie pragnie, tak źle i tak niedobrze. Mam też tak, że nie lubię widoku jego penisa po prostu nie chcę go oglądać, z dotykiem go tam też jest ciężko - nie raz dotknę chcę, nie raz nie ma mowy. Co mi jest? Czy jestem chora?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Bardzo często kobiety, które zostały zdradzone przez swoich mężów, mają trudności z wybaczeniem im tego. Zdarza się również, że kobiety dopatrują się w sobie winy.

Z tego co piszesz, można wnioskować, że nadal czujesz się bardzo zraniona przez męża i to jest powodem niechęci do odbywania z nim stosunków seksualnych.

Ponieważ minęło już wiele miesięcy i problem nie maleje, zalecałabym kontakt z psychoterapeutą par. Do specjalisty powinniście wybrać się razem i tam przepracować problem zdrady i obecnych relacji.

Pozdrawiam serdecznie