Mąż mojej mamy zaczął się znęcać psychicznie nad całą rodziną - co robić?

Witam, Mam podobny problem w domu - moja mama wyszła ponownie za mąż 2 lata temu (mój ojciec zmarł) i od tego czasu mąż mojej mamy zaczął się znęcać psychicznie nad całą rodziną. Jest alkoholikiem, wyzywa co chwilę mnie i moją mamę, wyśmiewa się, grozi, że nas zabije, że podpali mieszkanie. Mieszka jeszcze z nami mój młodszy brat, jego syn - jemu tak nie ubliża, ale zdarza się od czasu do czasu. Zgłosiliśmy to na policję, ale za długo się to ciągnie, ja już nie mogę wytrzymać - co mogę więcej zrobić? Proszę o odpowiedź

Witam!

Problem przemocy domowej jest bardzo poważną sprawą. Nikt nie ma prawa robić krzywdy w jakikolwiek sposób Tobie czy Twojej rodzinie.
Ojczym jest sprawcą przemocy. Warto, żebyście wraz z mamą zgłosiły się do organizacji, które pomagają ofiarom przemocy - Niebieska Linia, Fundacja Dzieci Niczyje, Ośrodek Pomocy Ofiarom Przemocy. Problem alkoholizmu ojczyma warto zgłosić do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (powinna mieścić się przy Urzędzie Gminy lub Miasta).
Osobom poszkodowanym należałoby zapewnić opiekę psychologiczną, gdyż sytuacja w domu może w przyszłości prowadzić do poważnych konsekwencji emocjonalnych i społecznych. Bezpłatna pomoc oferowana jest w ośrodkach państwowych (OPS, Centrum Interwencji Kryzysowej, Punkt Informacyjno Konsultacyjny).
W trudnych chwilach możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (tel. jest bezpłatny i anonimowy). Uzyskasz tam informacje na temat miejsc, gdzie w swojej okolicy znajdziesz pomoc, ale przede wszystkim będziesz miała możliwość porozmawiać o swoich problemach i uzyskać wsparcie.

Pozdrawiam

Mam nadzieję, że została założona na policji tzw. niebieska karta. Warto też zgłosić problem e Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy urzędzie gminy.

Dzień dobry. Proszę nie czekać - zgłosić sprawę na niebieską linię, umówić się na wizytę w poradni terapii uzależnień i dokładnie przedstawić sprawę, tam doradzą Pani co dalej robić. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sytuacja będzie się pogarszać. Pozdrawiam.