Mąż nazywa mnie świnią - co robić?

Witam. Mąż ciągle mnie wyzywa od świni. Ciągle śmieje się z mojego wyglądu (mam 163 cm i 68 kg). Staram się i chce schudnąć. Nadwyżka kilogramów jest po ciąży. Urodziłam 5 miesięcy temu. Jak tłumaczę mężowi, że sprawia mi przykrość takimi słowami to on twierdzi, że to mój problem. Jestem załamana. Bardzo spada moja samoocena a przez męża mam kompleksy.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią, by sięgnąć po wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, celem podjęcia pracy terapeutycznej nad wzmocnieniem samooceny, by w skuteczny sposób komunikowała Pani swoje
potrzeby oraz nie pozwalała na mocno dotykające Panią zwracanie się Męża do Pani.

Z życzeniami dla Pani pomyślności i asertywności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605