Mąż w depresji?

Witam, nie wiem co się dzieje z moim mężem od chwili, gdy się pokłóciliśmy (w sumie to o nic takiego, krzyczał na mnie) jest całkiem inny - mówił mi, że boi się sam siebie, i że może mi zrobić krzywdę, jest przygnębiony, ale bywa tak, że jest radosny i nerwowy, ma dopiero 24 lata i boje się, że to początek depresji albo choroby psychicznej. Od marca rzucił palenie i już nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to. Nie wiem czy iść z nim do psychologa, bo ja nie umiem mu pomóc. Proszę o jakąś radę. Kasia

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Wskazane byłoby, żeby dowiedziała się Pani jak najwięcej od męża na temat jego stanu psychicznego. Jeżeli jego zachowanie zmieniło się w krótkim czasie, może być to związane ze stresem lub trudną sytuacją, np. w pracy.

Spotkanie z psychologiem jest bardzo dobrym pomysłem. Możecie tam Państwo pójść razem i wspólnie opowiedzieć psychologowi, co się dzieje. Warto także, by zapewniła Pani sobie opiekę psychologiczną (mogą to być grupy wsparcia). Jest Pani pod silną presją i może to również u Pani prowadzić do poważnych problemów. Dlatego powinna Pani zadbać również o swoją kondycję psychiczną.

Pozdrawiam