MCV, MCH w morfologii

Jestem w 10tc. MCV 79,6 fl; MCH 26,1 pg; , % neutrocytów 74,3 %; % limfocytów 18,8 % - pozostale wyniki morfologi w normie; Żelazo 8,1 umol/l; B12 108.8 pg/ml. Czy w przypadku obnizenia poziomu wit.B12 w przeciagu miesiaca z 215 do 108.8 nalezy sie niepokoic i czy w przypadku ciazy powinnam dostac zastrzyk z wit.B12 czy raczej praktykuje sie kuracje doustna?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać podstawowe badania związane z ciążą. W tym wypadku dożylne podanie leku wydaje się uzasadnione.