Mdłości a negatywny test ciążowy

od dwóch tygodni cały czas mam mdłości, zaczynają się tuż po przebudzeniu i praktycznie nie przechodzą, jak coś zjem czuję się jeszcze gorzej. Mdłości nasilają mi się też jak podróżuje autobusem lub samochodem a nigdy do tej pory nie cierpiałam na chorobę lokomocyjną. Robiłam test ciążowy ale wynik był negatywny. Ostatni okres miałam dość dziwny, bardzo skąpy i trwał tylko 3 dni (zawsze obficie miesiączkowałam i trwało to 5 dni) Czy jest możliwe, ze jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test ciążowy był przeprowadzony minimum 14 dni po ostatnim stosunku to można wykluczyć ciążę jako przyczynę dolegliwości. Możliwą przyczyną występujących objawów mogą być zaburzenia w obrębie przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.