Mdłości, częste bóle brzucha, kłucia prawej strony

Witam. Od około miesiąca często pojawiają mi się mdłości, częste bóle brzucha, zazwyczaj są to kłucia prawej strony. Dodatkowo często czuje się osłabiona i kręci mi się w głowie. Pojawiają się u mnie także biegunki. Mam 20 lat, studiuję, odżywiam się poprawnie, nie choruję. Przeczytałam, że może to być oznaką nowotworu. Czy jest to prawda? Pozdrawiam

Witam,

Może to być związane z pracą jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz prawej kopuły przepony. I te struktury na początek warto sprawdzić pod USG.
Jeśli w wywiadzie chorobowym wychodzi ryzyko zachorowania na nowotwór to warto sprawdzić. Jelita nie są unerwione bólowo więc to może być nawet stres.
Sama piszesz, że studiujesz, a okres przed sesją często odbija się na zdrowiu studentów.

Więc się nie przejmuj ale to sprawdź, proste USG może Ci wiele powiedzieć a USG jamy brzusznej może Ci przepisać nawet rodzinny.

pozdrawiam