Mdłości i ciemno przed oczami po treningu crossfit

Trenuje od 4mc-y crossfit. W pt byłam na treningu po 3tyg przerwy ze względu na chorobę (zapalenie gardła, zatok). Wszystko było ok. Jednak wczoraj (pn) byłam na kolejnym treningu i zrobiło mi się ciemno przed oczami i mdliło mnie. Kiedy przechodziło i próbowałam ponownie ćwiczyć działo się to samo. Od wczoraj czuję się słabo (choć ciśnienie 120/80). Mam wrażenie, że zaraz upadnę. Od wczoraj pulsuje mi też w prawym uchu. Czy to wyczerpanie?

Cześć,
przede wszystkim zawsze pamiętaj, że po dłuższej przerwie w treningach (ponad tydzień) nie należy zaczynać od razu od poziomu, na którym ćwiczyłaś przed chorobą. A tym bardziej, że byłaś chora i organizm może być jeszcze nieco osłabiony po chorobie.

Twój organizm może chwilowo znajdować się w lekkim "szoku" na skutek zbyt mocnego obciążenia (bodźca) treningowego, dlatego proponuję, abyś teraz porządnie wypoczęła i za parę dni, gdy objawy miną wróciła na trening. Zacznij od poziomu 50% tego co było przed chorobą!

Pozdrawiam
Norbert Gotz trener personalny
www.norbertgotz.pl