Mdłości i zawroty głowy po usunięciu wyrostka

Witam. Mam 19 lat tydzień tamu miałem zabieg usunięcia wyrostka. Od dwóch dni czuję mdłości i zawroty głow. Wczoraj dopiero po tygodniu oddałem stolec. Jestem na diecie lekkostrawnej. Dziś miałem usunięte szwy. Moje pytanie brzmi z czym mogą być spowodowane te objawy oraz o co chodzi w badaniu Histopatologicznym ( bo po jego odbiór mam przyjść za 3 tygodnie ) ? Oraz na czym powinna polegać ta dieta ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Objawy mogą być spowodowane odwodnieniem i niedostatecznym dowozem kalorii. Badanie his-pat wykonuje się w celu rewizji, co było przyczyną zapalenia wyrostka robaczkowego i w celu wykluczenia nowotworzenia. O dietę sugeruję zadać oddzielne pytanie, by trafiło ono do ekspertów dietetyki.